GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Kuverttallrikar 9613195
*
nr 961 3195
Kuverttallrikar
4 + 9 st. teak, 4 st. brännstämplade, Danmark, 50/60-tal, dia 28
Utrop:
500 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 maj 2015
kl 20:22:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/5 13:45:30
1
500 kr
6/5 22:28:32
2
300 kr
6/5 22:28:32
1
350 kr (Budbetjänt)
6/5 22:28:51
2
500 kr
6/5 22:28:51
1
500 kr (Budbetjänt)
6/5 23:00:33
3
800 kr
11/5 15:59:51
4
800 kr
11/5 15:59:51
3
800 kr (Budbetjänt)
11/5 16:03:13
4
1.000 kr
11/5 16:20:04
3
1.000 kr
11/5 16:20:04
4
1.000 kr (Budbetjänt)
11/5 16:20:10
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
11 maj
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: brännstämplade danmark dansk danska danskt europa kuverttallrikar norden skandinavien skandinavisk teak teakmöbler trä
-
5400 Buljongkoppar
med fat, 8 st, Royal Copenhagen, Blå Blomst
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:07
-
5403 Kaffeservis
30 delar. "Classic Rose", "Björnbär", Rosenthal. 1..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:52
-
4106 Kaffeservis
47 delar, Hackefors, Vinranka
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:23
-
5402 Kaffeservisdelar
Royal Copenhagen, Blå Blomst, 27 del
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:03
-
5137 Kakfat
+ tallrikar, 12 delar. Diameter: 21 ca
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:25
-
4017 Koppar med fat
Ulla Procopé (1921-1968), Finland. Blå Anemon. Ara..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:38
*
Kuverttallrikar
Läs om budbetjänten
Läs mer om 50/60-tal
nr 961 3195
Kuverttallrikar
4 + 9 st. teak, 4 st. brännstämplade, Danmark, 50/60-tal, dia 28
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 maj 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/5 13:45:30 | 1 | 500 kr |
6/5 22:28:32 | 2 | 300 kr |
6/5 22:28:32 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
6/5 22:28:51 | 2 | 500 kr |
6/5 22:28:51 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
6/5 23:00:33 | 3 | 800 kr |
11/5 15:59:51 | 4 | 800 kr |
11/5 15:59:51 | 3 | 800 kr (Budbetjänt) |
11/5 16:03:13 | 4 | 1.000 kr |
11/5 16:20:04 | 3 | 1.000 kr |
11/5 16:20:04 | 4 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
11/5 16:20:10 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
11 maj
50/60-tal
PÃ¥ detta tema har vi samlat vackra och spännande föremÃ¥l frÃ¥n 1950-talet och 1960-talet.Läs mer om 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: brännstämplade danmark dansk danska danskt europa kuverttallrikar norden skandinavien skandinavisk teak teakmöbler trä
-
5400 Buljongkoppar
med fat, 8 st, Royal Copenhagen, Blå Blomst
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:07 -
5403 Kaffeservis
30 delar. "Classic Rose", "Björnbär", Rosenthal. 1..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:52 -
4106 Kaffeservis
47 delar, Hackefors, Vinranka
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:23
-
5402 Kaffeservisdelar
Royal Copenhagen, Blå Blomst, 27 del
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:03 -
5137 Kakfat
+ tallrikar, 12 delar. Diameter: 21 ca
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:25 -
4017 Koppar med fat
Ulla Procopé (1921-1968), Finland. Blå Anemon. Ara..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:38